69-річниця визволення України від фашистських загарбників

Визволення України

28 жовтня центральною вулицею міста пройшла урочиста хода з нагоди святкування 69-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

Віддати данину пам’яті воїнам Радянської Армії, які загинули у боях за визволення України, прийшли голова районної державної адміністрації Анатолій Таранушич, голова районної ради Юрій Тагадюк, секретар міської ради Сергій Галушка, районний військовий комісар Сергій Каплатий,  ветерани Великої Вітчизняної війни, Збройних сил та праці, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, депутати, представники трудових колективів та учнівська молодь.

З визначною подією у житті кожного кобелячана привітав голова райдержадміністрації Анатолій Таранушич, який зауважив, що мирним небом над нашими головами ми завдячуємо ветеранам. Нові соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича спрямовані на поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни. В районі постійно здійснюються заходи, спрямовані на забезпечення реалізації права ветеранів війни на пільги, встановлені Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

Зокрема, учасники бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років вже з 1 січня поточного року користуються 100-відсотковою знижкою з оплати житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання, та з оплати послуг зв’язку.Для надання соціальних послуг населенню за місцем проживання організовано роботу «мультидисциплінарних команд». До участі виїзних бригад залучаються спеціалісти територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), працівники Пенсійного фонду України, управління праці та соціального захисту населення, закладів охорони здоров’я та інші. На сьогодні в Кобеляцькій центральній лікарні функціонують кімнати для ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни. Ми маємо піклуватися про них, більше спілкуватися, допомагати у вирішенні соціальних питань, бо з кожним роком таких людей залишається все менше і менше. Сучасна молодь  повинна брати приклад з поважного покоління, пам’ятати їх життєвий подвиг.

У своєму виступі голова районної ради Юрій Тагадюк сказав: «Ваш героїчний шлях, дорогі ветерани, – це невичерпне джерело нашого натхнення, сили духу й віри в щасливе майбутнє Української держави. Сьогодні перед нами багато проблем. Але труднощі мирного часу не зрівняти з воєнними. Нам потрібно сіяти і збирати урожай, будувати школи і виховувати дітей. Ми повинні ростити нове покоління на вашому прикладі, шановні фронтовики. Сьогодні молодь має перейняти вашу переможну естафету, щоб творити мирне і гідне майбутнє завтра»

Загиблих фронтовиків кобелячани вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіального комплексу “Братські могили”.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *