26 позачергова сесія районної ради шостого скликання

 Бюджет району прийнято

31 січня голова Кобеляцької районної ради Юрій Тагадюк провів двадцять шосту позачергову сесію районної ради шостого скликання.

У роботі пленарного засідання взяли участь заступник голови районної ради – керуючий справами Василь Мирошнеченко, голова районної державної адміністрації, депутат районної ради Анатолій Таранушич, заступники голови райдержадміністрації, депутат обласної ради Петро Маник, прокурор району Вадим Кохно, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Кобеляцького РВ УМВС України Володимир Голтвянський, благочинний Кобеляцького району, настоятель Свято-Миколаївського храму у м. Кобеляки отець Василь (Сверлович), керівники структурних підрозділів райдержадміністрації,  селищний, сільські голови, представники акредитованих засобів масової інформації.

За пропозицією голови районної ради Юрія Тагадюка перед початком роботи засідання депутати та всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих громадян під час протестних акцій у Києві.

Потім Юрій Іванович та Анатолій Олексійович привітали Олександра Калантирю – Дашківського сільського голову за багаторічну працю, вагомий особистий внесок у розвиток територіальної громади та з  нагоди тридцятої річниці трудової діяльності в органах місцевого самоврядування.   

Далі депутати затвердили порядок денний, додатково внісши питання “Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради Полтавської області до українського народу та опозиції” та регламент роботи пленарного засідання.

Найактуальнішим питанням позачергової сесії районної ради було прийняття бюджету на 2014 рік по якому депутатів інформував начальник фінансового управління райдержадміністрації Андрій Дацко, який зауважив: “В основу формування розрахункових показників доходів, видатків та міжбюджетних трансфертів місцевих бюджетів на 2014 рік покладено вимоги Бюджетного кодексу України. Видатки районного бюджету на 2014 рік плануються в обсязі 147 млн. 857,7 тис. грн. з ростом на 11 млн. 956,6 тис. грн., або на 13 відсотків в порівнянні з затвердженими показниками на 2013 рік, обсяг резервного фонду районного бюджету у сумі 70,0 тис. грн.”

 Озвучив цифри, які пропонується виділити на галузі: “освіта” в сумі 44 млн. 534,4 тис.грн., “охорона здоров’я” – 26 млн. 734,6 тис.грн., “соціальний захист та соціальне забезпечення” – 61 млн. 199,9 тис.грн., “культура та мистецтво” в сумі 5 млн. 708,7 тис.грн., “фізична культура і спорт” – 1 млн.719,0 тис.грн.

Також за рахунок доходів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів у сумі 188,0 тис. гривень запропонував виділити на  фінансування районних програм, а саме: програма фінансової підтримки РЛП “Нижньоворсклянський” на 2011 – 2015 роки – 72,0 тис. грн., підтримки діяльності ради районної організації ветеранів на 2011 – 2015 роки – 6,0 тис. грн., діяльності районного трудового архіву Кобеляцького району на 2012 – 2014 роки – 40,0 тис. грн. та передбачено кошти резервного фонду  у сумі 70,0 тис. грн.

Депутати одноголосно підтримали запропоновані фінансовим управлінням райдержадміністрації проекти рішень “Про районний бюджет на 2014 рік”, “Про внесення змін до показників районного бюджету на 2013 рік” та “Про затвердження кількості прикріпленого населення та дітей віком від 0 до 6 років на 2014 рік”.

На розгляд депутатам також було запропоновано прийняття районних Програм  “Економічного і соціального розвитку Кобеляцького району на 2014 рік”,  “Захисту інформації відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації”, внесення змін та доповнень до діючих програм “Створення страхового фонду документації” та “Соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями”. 

Також були розглянуті питання, що стосуються списання з балансу майна, яке знаходиться у комунальній власності району, затвердили базову мережу закладів культури Кобеляцького району та план роботи районної ради на перше півріччя 2014 року.

Останнім було розглянуте питання “Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради Полтавської області до українського народу, влади  та опозиції”. Попередньо проект звернення було опрацьовано фракціями  Партії Регіонів та ВО “Батьківщина”. Зміни та доповнення, запропоновані депутатами Ганною Кабак та Володимиром Білоуськом не набрали необхідної кількості голосів. Переважною більшістю голосів  було прийнято звернення, підготовлене  фракціями Партії Регіонів та ВО “Батьківщина”.

На звершення обговорення даного питання настоятель Свято-Миколаївського храму отець Василь сказав, що в храмах  Кобеляцького району постійно підноситься молитва за примирення в країні, за порозуміння та злагоду, за примноження любові та викорінення всякої ненависті і злоби. Закликав усіх просити у Господа зберегти мир в нашій країні та послати нам спокій і зупинити насильство. Підкреслив, що влада і опозиція мають продовжувати діалог заради збереження миру в Україні.