200 років Т.Г.Шевченку

«Не забувайте щирого свого, безталанного Тараса Шевченка»     

28 лютого в Кобеляцькому музеї літератури і мистецтва імені Олексія Кулика відбулися культурно-мистецькі урочистості з нагоди 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. На цьому заході були присутні: перший заступник голови райдержадміністрації Микола Шабалтій, учні загальноосвітніх навчальних закладів міста, вчителі, представники громадських організацій, засобів масової інформації.

Мова йшла про те, який вклад в збереження пам’яті про Великого Кобзаря зробили наші земляки, адже зв’язки Тараса Шевченка з полтавським краєм тісніші ніж з будь-яким іншим куточком України.

Варто згадати, що велика заслуга у справі по догляду за могилою Кобзаря та відкритті у 1884 році першого музею поета «Тарасова світлиця» належить уродженцю Кобеляк, українському письменнику, журналісту і педагогу Василю Гнилосирову.

Кобелячанин Василь Греченко, заслужений діяч мистецтв України,  головний художник Харківського драматичного театру імені Тараса Шевченка займався оформленням п’єс за мотивами творів Великого Кобзаря.

 «Найбільшим бандуристом ХХ століття» називають кобелячанина Григорія Китастого, який написав музику до віршів Тараса Шевченка «Гомоніла Україна», «Вітре буйний», «Грай, Кобзарю».   

Автором мініатюр на шевченківську тематику є наш земляк –  маляр, гравер по металу, різьбяр по кістці Михайло Черненко.

Уродженець села Сухинівка Кобеляцького району Семен Лоїк у 1969 році закінчив великий скульптурний портрет-погруддя Тараса Шевченка з дерева.

Особливої уваги заслуговує доробок Шевченкіани, що належить Олексію Кулику – фундатору Кобеляцького музею літератури і мистецтва. Він є автором кількох портретів Великого Кобзаря.

Варто зазначити також населені пункти, які відвідав Тарас Шевченко, перебуваючи на Полтавщині. За документальними матеріалами значаться такі села Кобеляцького району, як Марківка, Орлик, Білики, Дрижина Гребля, Іванівка, Чорбівка.

 На мистецькому заході перед гостями виступили аматори народного мистецтва та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості, які декламували поезію Кобзаря. Присутні мали змогу переглянути виставку робіт майстринь-вишивальниць Кобеляцького району.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *