19 сесія

Сесійний день депутатів Кобеляцької районної ради

20 листопада 2017 року відбулася дев’ятнадцята сесія Кобеляцької районної ради сьомого скликання, пленарне засідання якої провів голова районної ради Володимир Кішінський. Із 34 народних обранців участь у засіданні взяли 29 депутатів. 

На сесії були присутні депутат Полтавської обласної ради Микола Андрієнко, голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, помічник народного депутата України О. Кулініча Анатолій Шкарбан, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, заступник голови райдержадміністрації Володимир Катишков, сільські голови, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації та установ, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники засобів масової інформації.

На початку роботи сесії було вручено Почесну грамоту Полтавської обласної ради депутату районної ради Ніні Ясинській. 

Далі депутати обрали секретаріат, лічильну комісію та сформували порядок денний сесії, включивши до нього додаткове питання «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради». Загалом порядок денний налічував 41 питання.

Зазначимо, що проведенню сесії передувала скрупульозна робота депутатів у постійних комісіях. Плідно попрацювали комісії з питань бюджету, фінансів, цін, управління майном та інвестицій; з питань аграрної політики, земельних відносин, екології та раціонального природокористування; з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту, інформаційної сфери, депутатської діяльності, регламенту, забезпечення законності і правопорядку. Президія районної ради, засідання якої відбулося напередодні, погодила порядок денний пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії районної ради.

Депутати також заслухали інформацію начальника фінансового управління райдержадміністрації Андрія Дацка про затвердження звіту про виконання районного бюджету за І півріччя, за 9 місяців поточного року та про внесення змін до показників районного бюджету на 2017 рік.

З метою розв’язання найважливіших проблем розвитку району та окремих галузей економіки депутати прийняли районну Програму відшкодування частини кредитів, отриманих фізичними особами, ОСББ та ЖБК, на впровадження заходів з енергозбереження житлового фонду у Кобеляцькому районі на 2017 – 2019 роки та Програму розвитку місцевого самоврядування в Кобеляцькому районі на 2018 – 2020 роки. Заслухали виконання Програми розвитку та підтримки районної газети «Колос» на 2015 – 2019 роки. 

Також депутати підтримали внесення зміни до районних програм: розвитку культури в Кобеляцькому районі на 2016 – 2018 роки; забезпечення надання адміністративних послуг Кобеляцькою районною державною адміністрацією на 2016 – 2018 роки; фінансової підтримки регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» на 2016 – 2020 роки та місцевої цільової Програми розвитку цивільного захисту Кобеляцького району на 2016 – 2020 роки.

Сесія прийняла ряд майнових питань, зокрема, затверджено Статути опорних закладів «Бутенківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів імені Ю.П. Дольд-Михайлика Кобеляцької районної ради Полтавської області», «Білицька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 1 Кобеляцької районної ради Полтавської області» та Кобеляцької центральної районної лікарні.

Своїми рішеннями районна рада затвердила ліквідацію Фрунзівської, Свердловської і Сокільської загальноосвітніх шкіл I ступеня та інші питання, що стосуються управління комунальної власності району.

Окрім того було затверджено технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території Шенгурівської, Кунівської, Лебединської, Вільховатської та Василівської сільських рад.

Пожвавлено в ході пленарного засідання сприйнялась інформація керівника Кобеляцької місцевої прокуратури Лариси Коби про результати діяльності прокуратури на території Кобеляцького району та начальника Кобеляцького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Полтавській області Володимира Федана про діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території Кобеляцького району. Ці інформації та звіти голови Кобеляцької районної ради Володимира Кішінського про свою діяльність за період з грудня 2016 року по листопад 2017 року і директора регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» Олександра Шуліки про роботу регіонального ландшафтного парку з вересня 2016 року по листопад 2017 року депутати взяли до відома. 

Активно обговорювали питання порядку денного депутати районної ради Олег Решетило, Іван Лещенко, Володимир Жуков, Віктор Труш, Анатолій Кривуля та Анатолій Таранушич.

З усіх питань, які розглядалися на дев’ятнадцятій сесії районної ради, були прийняті відповідні рішення. 

У «Різному» депутати заслухали інформацію головного лікаря комунального закладу «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Любов Коломієць про реформування первинної ланки охорони здоров’я. Доповідач наголосила, що пацієнт має право вільного вибору лікаря, незалежно від місця своєї офіційної реєстрації, говорила про необхідність підписання декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги та про систему фінансування нової галузі охорони здоров’я.