15 лютого

Афганістан: героїзм крізь біль і сум

15 лютого біля пам’ятного знаку загиблим воїнам-афганцям відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27 річниці виведення військ із Афганістану.

Участь у заході взяли голова районної ради Володимир Кішінський, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, голова районної спілки воїнів-афганців Володимир Дрига, районний військовий комісар Сергій Каплатий, «афганці» та жителі міста Кобеляки.

«День 15 лютого – це не тільки данина пам’яті загиблим, але і вираз глибокої вдячності всім, хто повернувся додому, хто чесно і мужньо виконував свій військовий і громадянський обов’язок», – наголосив у своєму виступі голова районної ради Володимир Кішінський.

У свою чергу Таміла Шевченко, Володимир Дрига та Сергій Каплатий подякували усім, виконував військову присягу в «гарячих точках», хто, ризикуючи власним життям, забезпечував спокій і стабільність в інших країнах. Побажали учасникам бойових дій та їх родинам добра, щастя, миру і злагоди, міцного здоров’я і достатку. На завершення заходу всі присутні вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку воїнам – афганцям.

Хотілося б зазначити, що окрім районних заходів у Іванівському будинку культури відбулася зустріч жителів села та молоді з воїнами – афганцями, яка також була приурочена 27 річниці виводу військ із Афганістану. Під час зустрічі присутні побажали ветеранам війни в Афганістані та членам їх родин здоров’я, родинного затишку та благополуччя, душевного спокою, впевненості в завтрашньому дні та мирного неба над головою. А в подарунок для воїнів – афганців Іванівський сільський голова Володимир Демченко виконав музичну композицію, яка стала приємним спогадом для них.

У селі Канави в-десяте відбувся футбольний турнір пам’яті Валерія Білаша, який проживав у цьому населеному пункті та загинув виконуючи свій інтернаціональний обов’язок.

Перед початком відкриття турніру Канавський сільський голова Сергій Гнатенко зазначив, що із усіх збройних конфліктів колишнього СРСР, афганська війна була найтривалішою, найжорстокішою та найтяжчою за наслідками. На жаль, і сьогодні у серцях українських матерів є біль за своїх синів, які захищають рідну землю на сході України. Хвилиною мовчання, врученням цінних подарунків та покладанням квітів до пам’ятного знаку Валерію Білашу була завершена урочиста частина заходу.

Далі розпочався турнір з міні – футболу, участь у якому взяли команди Кобеляцького та Новосанжарського районів.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *