11 сесія

Сесійний день депутата

09 грудня відбулося пленарне засідання одинадцятої сесії Кобеляцької районної ради сьомого скликання, яке провів голова ради Володимир Кішінський.

Участь у засіданні взяли голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, комунальних установ, питання яких розглядались на сесії.

 

Володимир Кішінський звітувався про свою діяльність за період з листопада 2015 року по листопад 2016 року. Зокрема, голова ради наголосив, що фактично – це своєрідне підведення підсумків колективної праці – кожного депутата, постійних комісій, президії, виконавчого апарату районної ради. За звітний період скликано 10 сесій районної ради, відбулося 12 пленарних засідань, на яких прийнято 163 рішення. Основні питання, що вносились до порядку денного сесії – це питання соціально-економічного і культурно-освітнього розвитку, сфери охорони здоров’я, питання управління майном районної комунальної власності, внесення змін до бюджету та інші. Голова проаналізував роботу постійних комісій, президії, Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, виконавчого апарату районної ради та фінансування відповідно до районних програм галузей освіти, культури, медицини, житлово-комунального господарства. Зазначив, що наш район один з районів в області, де за підтримки депутатів вирішено питання харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл району за рахунок коштів районного бюджету, створено матеріальний резерв, за рахунок якого швидше вирішуються непередбачувані ситуації в життєдіяльності району. Вперше на поточний ремонт доріг по районному бюджету, відповідно до Програми, заплановано та перераховано сільським радам кошти в сумі 2,091 млн. грн. Підводячи підсумки, Володимир Кішінський подякував депутатам обласної ради, районної ради, голові райдержадміністрації, керівникам органів місцевого самоврядування, управлінь і відділів райдержадміністрації за взаєморозуміння і взаємодію, активну співпрацю по розв’язанню існуючих проблем. Звіт голови районної ради було взято до відома.

Депутати затвердили Програми «Економічного і соціального розвитку Кобеляцького району», «Утримання об'єктів і майна спільної власності територіальних громад Кобеляцького району», «Забезпечення надання адміністративних послуг Кобеляцькою районною державною адміністрацією» у новій редакції, внесли зміни до програм забезпечення функціонування та фінансової підтримки комунального підприємства «Кобеляцьке бюро технічної інвентаризації»; розвитку цивільного захисту Кобеляцького району; профілактики правопорушень; забезпечення виконання Кобеляцькою районною державною адміністрацією делегованих їй Кобеляцькою районною радою повноважень; соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції; розвитку культури в Кобеляцькому районі.

Також депутати приділили увагу розгляду питання про внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік, яким пропонувалося внести зміни до доходної та видаткової частини бюджету. Зміни показників доходної і видаткової частини здійснено за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та коштів перевиконання дохідної частини районного бюджету. Згідно даного проекту кошти спрямовуються на видатки по загальному та спеціальному фондах районного бюджету для головних розпорядників бюджетних коштів на утримання бюджетних установ, що фінансуються з  районного бюджету. На виконання районних програм за рахунок перевиконання спрямовується 653 869,00 грн. Резервний фонд районного бюджету збільшено на 145 849,00 грн. Даний проект рішення також підтримано депутатами.

Народні обранці прийняли звіт головного лікаря Кобеляцької центральної районної лікарні про фінансово-господарську діяльність з грудня 2015 року по грудень 2016 року та ряд рішень з майнових питань, затвердили три технічні документації з нормативної грошової  оцінки земельних ділянок для ведення фермерського господарства на території Бродщинської сільської ради, визнали переможцями районного конкурсу на кращий проект опорної школи Білицьку загальноосвітню школу I-III ступенів №1 та  Бутенківську загальноосвітню школу I-III ступенів імені Ю.П.Дольд-Михайлика, присвоїли звання «Почесний громадянин Кобеляцького району Полтавської області» історику, краєзнавцю, автору нарисів про Кобеляцький район, громадському діячу Дубині Якиму Іларіоновичу, прийняли звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України про фінансування видатків на оплату комунальних послуг, енергоносіїв шкіл і лікарень та оплату праці обслуговуючого персоналу не з місцевих, а з Державного бюджету, збільшення обсягів міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам на 2017 рік на такі цілі, а також повернення 25% ПДФО до бюджетів селищних, сільських рад та перерахування частки загальнодержавних податків до бюджетів місцевих рад.

Було знято з розгляду питання «Про затвердження Положення про тимчасовий порядок видалення дерев та кущів за межами населених пунктів на території Кобеляцького району», а проект районної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017 – 2018 роки доручено райдержадміністрації доопрацювати та внести на розгляд наступної сесії районної ради.

Загалом на сесії було прийнято рішення з тридцяти питань порядку денного.