10 сесія

Акценти десятої сесії Кобеляцької районної ради

20 жовтня відбулася десята сесія районної ради сьомого скликання. Вів пленарне засідання голова районної ради Володимир Кішінський. У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Таміла Шевченко, заступник голови районної ради Оксана Гордійко, депутат Полтавської обласної ради Микола Андрієнко, помічник народного депутата України Олега Кулініча Анатолій Шкарбан, керівник Кобеляцької місцевої прокуратури Лариса Коба, заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації і районної ради, начальники районних управлінь і служб, сільські голови, керівники установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники засобів масової інформації.

На початку засідання Володимир Кішінський привітав іменинників – колег по депутатському корпусу Олега Решетила та Ніну Ясинську.

Крім того, голова районної ради оприлюднив повідомлення щодо проведення державної реєстрації змін до відомостей про ПОЛІТИЧНУ ПАРТІЮ «ПАРТІЯ ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ СЕРГІЯ КАПЛІНА», а саме: назву змінено на ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ». У зв’язку з цим змінено назву фракції в обласній раді.

Після цього народні обранці сформували порядок денний засідання, затвердили регламент роботи сесії та приступили до розгляду проектів рішень.

Першим питанням депутатський корпус заслухав інформацію керівника Кобеляцької місцевої прокуратури про діяльність прокуратури на території району за 9 місяців 2016 року. Далі – перейшли до програмних документів. Депутати прийняли районну Програму «Територіальна оборона» на 2016 – 2017 роки та Програму реалізації Концепції допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді Кобеляцького району на 2016 – 2020 роки.

Затвердили внесення змін до Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг загального користування місцевого значення у Кобеляцькому районі на 2016 – 2017 роки, районної Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013 – 2020 роки, районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2015 – 2019 роки, Програми розвитку та підтримки районної газети «Колос» на 2015 – 2019 роки, Програми забезпечення виконання Кобеляцькою районною державною адміністрацією делегованих їй Кобеляцькою районною радою повноважень на 2016 – 2017 роки, Програми фінансової підтримки регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» на 2016 – 2020 роки.

Своїм рішенням сесія затвердила Положення про районний конкурс на кращий проект опорної школи та доручила відділу освіти Кобеляцької районної державної адміністрації забезпечити своєчасну підготовку документів та участь загальноосвітніх шкіл у районному конкурсі, який буде проведено до 30 листопада поточного року.

Одноголосно було затверджено звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2016 року.

У контексті питання «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2016 рік» за рахунок вільного залишку бюджетних коштів районна рада спрямувала кошти в сумі більше 3 млн. грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів для шкільних автобусів, продукти харчування для учнів 1 – 4 класів, медикаменти, придбання апарату для ультразвукового дослідження, реконструкцію будівлі районного територіального Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), фінансування районних програм; розподілили кошти залишку додаткової дотації з обласного бюджету на природоохоронні заходи, водопостачання та водовідведення і заходи по енергозбереженню в сумі 144 тис. 570 грн.

Крім цього, народні обранці взяли до відома звіт директора регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» Олександра Шуліки про роботу установи за період з вересня 2015 року по вересень 2016 року та інформації про стан надходження і використання благодійних внесків, спонсорської та гуманітарної допомоги.

Так, за словами головного лікаря Кобеляцької центральної районної лікарні Володимира Казирода, за 9 місяців поточного року на підставі заяв благодійників отримано 62 тис. 319 грн., які використано на оплату пільгових пенсій (частково), на оплату послуг ПАТ «Полтавагаз» за налагодження вузла обліку, на придбання пристрою для сканування, на придбання лінолеуму для кабінетів та дивану в операційний блок.

Головний лікар комунального закладу «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Любов Коломієць проінформувала, що в поточному році отримано 15 тис. грн. від гірничо-збагачувального комбінату на придбання запчастин та пального для автомобіля, який орендує ПМСД у даної установи.

У ході пленарного засідання було розглянуто ряд майнових питань. Зокрема, про внесення змін та доповнень до Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад Кобеляцького району, внесення змін до базової мережі закладів культури районного рівня Кобеляцького району Полтавської області, затвердження складу конкурсної комісії з питань оренди об’єктів спільної власності територіальних громад Кобеляцького району, надання погодження на передачу в оренду об’єктів нерухомого майна спільної власності територіальних громад Кобеляцького району, які перебувають на балансі відділу освіти Кобеляцької районної державної адміністрації, надання погодження на передачу в оренду об’єктів нерухомого майна спільної власності територіальних громад Кобеляцького району, які перебувають на балансі Кобеляцької центральної районної лікарні. Також затверджено Статут Дрижиногреблянської загальноосвітньої школи І ступеня імені Георгія Степановича Писаренка Кобеляцької районної ради Полтавської області, зміни до Статуту Комунального закладу «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги», до статутів дошкільних навчальних закладів Кобеляцької районної ради Полтавської області, передавальні акти Перегонівської загальноосвітньої школи I-II ступенів та Солошинської загальноосвітньої школи I-III ступенів Кобеляцької районної ради Полтавської області. Районна рада надала дозвіл відділу освіти Кобеляцької районної державної адміністрації на відчуження майна шляхом його продажу. Також вирішила звернутися до Полтавської обласної ради з поданням про перейменування Кіровської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області на Лебединську сільську раду.

Депутати затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 46,88 га, наданої в оренду гр. Хомі Любові Василівні для ведення фермерського господарства за межами населеного пункту на території Красненської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області.

Народні обранці присвоїли звання «Почесний громадянин Кобеляцького району Полтавської області» журналісту, письменнику, громадському діячу Анатолію Колеснику. Своїм рішенням сесія затвердила розпорядження голови районної ради від 21.09.2016 № 51 «Про надання дозволу на встановлення меморіальної дошки на фасаді приміщення Білицької загальноосвітньої школи I-II ступенів № 2 Кобеляцької районної ради Полтавської області Кусайку Данилу Тимофійовичу».

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 29-ти питаннях порядку денного сесії.