1 сесія 7 скликання

Перший сесійний день депутатів районної ради

18 листопада відбулася перша сесія Кобеляцької районної ради сьомого скликання.

У роботі сесії взяли участь депутати Полтавської обласної ради Микола Жук, Геннадій Коваленко, Микола Андрієнко, Сергій Жук, голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, перший заступник голови райдержадміністрації Жанна Шевцова, міський, селищний, сільські голови, представники акредитованих засобів масової інформації та представники громадськості.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування», перша сесія новообраної районної ради скликається районною виборчою комісією. Тому сесію відкрила голова районної виборчої комісії Таміла Соніна, яка офіційно проінформувала про результати виборів до районної ради та розподіл депутатських мандатів.

Загальний склад депутатського корпусу Кобеляцької районної ради становить 34 депутати. За результатами місцевих виборів до районної ради пройшли представники дев’яти політичних сил, а саме:

Партія «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» – 5депутатів, Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 5 депутатів, Політична Партія «Рідне місто» – 5 депутатів,

Політична Партія «Наш край» – 4 депутати,

Політична партія «Партія простих людей Сергія Капліна» – 4 депутати,

Радикальна партія Олега Ляшка – 3 депутати,

Аграрна партія України – 3 депутати,

Українська республіканська партія – 3 депутати,

Партія ветеранів Афганістану – 2 депутати.

На початку роботи пленарного засідання слово для привітання було надано найстарішому ветерану органів місцевого самоврядування Олексію Довбишу, який привітав депутатів з обранням та побажав їм плідно та злагоджено працювати на благо Кобеляцького краю.

Далі була сформована тимчасова президія, до якої ввійшли представники політичних сил, що подолали 5% бар’єр. Так, тимчасова президія була сформована з наступних депутатів: Валерія Дриги (ВО «Батьківщина»), Дмитра Омеляненка (Партія «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ») та Анатолія Таранушича (Політична Партія «Рідне місто»).

Для підрахунку голосів було сформовано лічильну комісію у складі 6-ти осіб. Очолив комісію Володимир Дрига, членами комісії були Микола Антонов, Анатолій Кривуля, Володимир Деменко, Олег Данко та Олег Решетило.

Відповідно до порядку денного, першим питанням депутати розглянули затвердження Положення про обрання голови та заступника голови Кобеляцької районної ради. По ньому інформував Дмитро Омеляненко, який ознайомив присутніх з даним Положенням.

Після прийняття відповідного рішення депутати перейшли до процедури висування кандидатур на посаду голови Кобеляцької районної ради.

Представниками ВО «Батьківщина» було запропоновано кандидатуру Володимира Жукова, Партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» – Ганну Кондратьєву, Аграрної партії України – Володимира Кішінського.

Після виступів кандидатів на посаду голови районної ради та відповідей на запитання лічильна комісія розпочала свою роботу. За підсумками таємного голосування найбільшу кількість голосів набрали Володимир Кішінський та Володимир Жуков. Тож відповідно до затвердженого Положення відбувся другий тур голосування.

За підсумками таємного голосування головою районної ради сьомого скликання обрано Володимира Івановича Кішінського, який відразу прийняв Присягу посадової особи місцевого самоврядування.

На порядку денному сесії, який озвучив новообраний голова районної ради, стояло питання про призначення заступника голови ради. За пропозицією голови ради кандидатура Оксани Гордійко, яка є представником політичної партії «Наш край», була внесена до бюлетеня для таємного голосування. За результатами більшістю голосів Оксана Гордійко обрана була заступником голови районної ради.

Депутати привітали Володимира Кішінського та Оксану Гордійко з обранням на керівні посади.

На завершення пленарного засідання голова районної ради шостого скликання Василь Мирошнеченко привітав новообраних депутатів та побажав продуктивної праці та запропонував об’єднатися для вирішення проблем кобеляччини.

Привітала також новий депутатський корпус голова районної державної адміністрації Таміла Шевченко, яка висловила надію на подальшу плідну співпрацю та закликала депутатів до конструктивної роботи на благо Кобеляцького району.